Ofis Taşıma Firmaları

Nakliye şirketlerinin en çok yaptığı taşıma seçeneklerinden bir tanesi olan ofis taşımacılığı bir bölgede bulunan herhangi bir ofisin, başka bir bölgeye yerleşmesi gereken durumlarda, ofis içerisindeki tüm eşyaların paketlenmesi ve taşınmasıyla gerçekleşmektedir.

Dikkatli Taşımacılık

Ofis taşımacılığı, oldukça özen gösterilerek yapılması gereken bir taşımacılıktır. Ofis içerisinde yer alan tüm mobilyalar, aksesuarlar ve diğer eşyalar; kırılma, yıpranma, yırtılma veya aşınma gibi olaylara çok kolay maruz kalabilecek türden eşyalardır ve bu nedenle her birinin ayrı ve doğru bir şekilde paketlenmesi gerekmektedir.  

Ofis taşımacılığında eşyaların doğru ve özenli paketlenmesinin yanı sıra önemli olan bir diğer madde de, ayrı ayrı ve özenle paketlenen eşyaların, araca doğru bir şekilde yüklenmesidir.

Uzman Ekip

Eşyaların araç içerisine dizilişi, hem bütçe ekonomisi adına mümkün olduğunca az yer kaplayacak şekilde, hem de eşyaların birbiri üzerine düşmesini, devrilmesini engelleyecek şekilde olmalıdır. Şöyle ki; eşyaların dizimi hem birbirlerine dayanacak şekilde olmalı ama aynı zamanda da  birbirlerine sürtme, aşındırma gibi tahribatlar vermeyecek şekilde olmalıdır.  

Eşyaların araca yüklenmesinde bir diğer önemli konu da, eşyaların dizilimini ve taşımasını gerçekleştiren personeller ile bu personellerin sayısıdır çünkü ofis taşımacılığında taşınan eşyalar yaygın olarak ağır eşyalardır ve bu ağır eşyaları bir veya iki kişilik kol gücü taşıyamamaktadır bu nedenle personelin hem uzman kişilerden oluşması, hem de sayıca fazla olması gerekmektedir. Personellerin sayıca fazla olmasının bir diğer artısı da, zaman açısından tasarruf edilebilmesi ve Beykoz nakliye süresinin normalden daha az bir süreye indirilebilmelidir.

Güvenilir Firma

Oldukça önemli ve özenle yapılması gereken bir iş olan ofis taşımacılığı, aynı şehir içerisinde bir semtten başka bir semte gerçekleştirilebildiği gibi farklı şehirler arasında da gerçekleştirilebilmektedir. Şehirler arası ofis taşımacılıkta eşyalar, hiçbir şekilde ambalajlarından çıkartılmayarak ve hiçbir şekilde zarar görmeden; uzun mesafeli şehirler arasında teslimat süresini kısaltabilmek adına gerektiğinde çift şoför desteğiyle teslim edilmektedir.